avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 192 soluții astăzi
Forum Activitate grozadan

Activitate grozadan

pana la urma nu am inteles,e nevoie de cazierul judiciar al asociatilor sau /si al firmei?
referitor la ce se scrie pe site-ul politie romane :
[ link extern ]
e vorba de un site on-line,intrebarea mea suna de genul pot sa scriu in site vanzari piese auto gama Mercedes de exemplu? sau automat am nevoie de acordul lor pt cuvantul "Mercedes" ? nu voi folosi sigla lor doar cuvantul.
in practica nimeni nu vad sa isi puna problema asta vezi o gramada de site-uri de profil si totusi?
Răspuns la discuția impozit auto,discriminare
masina apartine unei firme romane:) dc asta intrebai sau dc intrebai ce natie e atunci e germana:))
pe scurt dc e fabricata in germania(e un bmw) impozitul e mai mare decat daca e fabricata in romania,chiar daca ambele sunt inmatriculate pe romania.
Pt plata impozitului la un auto de provenienta straina cu capacitatea de 3000cmc se plateste un impozit anual de 900lei,respetiv 60lei/fiecare fractiune de 200cmc.Pt un autoturism de teren de provenineta indigena(adica Aro,mai exact) se plateste 25lei/fiecare fratiune,adica un total de 375 lei in cazul in care ar avea aceeasi cilindree.Asta nu e discriminare?nu mi se pare deloc corect..ce pot sa fac in privinta asta si cum ar trebui sa procedez?(datele sunt luate din H.C.L Cluj Napoca nr.746/2006 in conformitate cu noul cod fiscal)
Pt plata impozitului la un auto de provenienta straina cu capacitatea de 3000cmc se plateste un impozit anual de 900lei,respetiv 60lei/fiecare fractiune de 200cmc.Pt un autoturism de teren de provenineta indigena(adica Aro,mai exact) se plateste 25lei/fiecare fratiune,adica un total de 375 lei in cazul in care ar avea aceeasi cilindree.Asta nu e discriminare?nu mi se pare deloc corect..ce pot sa fac in privinta asta si cum ar trebui sa procedez?(datele sunt luate din H.C.L Cluj Napoca nr.746/2006 in conformitate cu noul cod fiscal)