avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 191 soluții astăzi
Forum Activitate BogdanPL

Activitate BogdanPL

Avem dovada de plata din perioada lui 2002
Buna ziua!

In anul 2002 luna aprilie mama mea si-a pierdut propriu apartament prin evacuare silita. Motivul era o datorie nu foarte mare la intretinere suma a fost umflata artificial din penalizari iar suma primita nu ne-a permis sa ne cerem drepturile in instanta care am inteles ca aveam termen de 36 de luni. Noi avem actul de proprietate apartamentului. In acel an ca si in zilele noastre au fost abuz din partea EXECUTORILOR care a fost aranjament intre asociatia de proprietari si administratora blocului care au luat niste sume de bani. Eu sunt persoana cu dizabilitate nu sa tinut cont in acel an de aceea doresc sa stiu daca avem actele de proprietate daca exista totusi ceva portite in a recupera ceva tinand cont ca sunt persoana cu dizabilitate mama mea nu mai are o varsta care sa mai poata sa faca demersuri. Noi am platit intretinerea la vremea respectiva doar ca executorul nu a luat in consideratie platile efectuate. A fost un abuz. Dupa 2-3 ani de la evacuare mamei mele i sa oprit din pensie alte sume de bani, deci inca un abuz. Cine imi va plati mie stresul datorat de aceste abuzuri? se mai poate face ceva ?

Va multumesc pentru raspuns cu mult respect!
Va salut!

In anul 2002 eu si mama am fost evacuati din apartamentul lui mama din cauza banilor la intretinere ea avand pensie mica la vremea respectiva iar eu indemnizatia de handicap tot mica. Din cauza lipsei de bani nu am putut sa ne judecam la tribunal caci executorul de caz cat si administratora au mancat banii de apartament iar noua ni sa dat nimica toata din banii luati dupa ce a pus apartamentul mamei mele la vanzare. Se mai poate face ceva acum si care ar fi pasii? Sunt mai multe persoane in Romania care cred ca au avut probleme de acest gen. Va multumesc pentru raspuns!
Va salut,

Sunt persoana cu dizabilitate iar in anul 2012 fratele meu cu o copie de buletin de al meu m-a bagat printr-un fiscal auto la administratia finantelor publice. El s-a preocupat ca activitate cu vanzare si schimburi auto/masini iar de cand a bagat fiscalul pe numele meu din anul 2012 m-am trezit cu amenzi si impozite neplatite pe numele meu pentru doua autoturisme bagate de fratele meu care m-a mintit ca le-a scos iar acum s-a trezit ca nu detine nici macar cartea masini la unda din cele doua decat la una si atat. Ce pot sa fac ca sa le scot de pe numele sa nu mai platesc niste bani ca nu cunosc soferii care detine acum cele 2 autoturisme??? Va multumesc pentru raspuns!
Poate o persoană cu handicap să beneficieze de fonduri europene ? și care sunt pașii de urmat ?