avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 692 soluții astăzi
Forum Activitate picpic89

Activitate picpic89

Am un proces penal, in care sunt parte vatamata.
Procurorul de caz tergiverseaza aflarea adevarului de 2 ani, dupa ce pt. anumite persoane a facut dijungerea si a dispus deja NUP din lipsa de probe. Nu-mi raspunde la cerere pt. expertize, audieri martori, etc.

M-am dus la el in birou, m-am enervat ca mananca in fata mea si ca-mi raspundea in bataie de joc, ambigiu 'formulati cerere, si noi va vom raspunde (ea nu a raspuns de 2 ani la cele anterioare)...

asa ca ... la nervi i-am luat hamburgherul dupa masa si i l-am aruncat fix in fata. iar sticla de cola am desfacut-o am aruncat-o pe jos. si am iesit din biroul ei.

nu am injurat-o, nu am amenintat-o, am scuipat si am zis "coruptule!", dar nu are martori ...


Pot pati ceva?

A chemat paza, si am ajuns eu incatusat si palmuit de politisti. Unul mi-a tras un pumn fix in ochi. Am o dovada, am inregistrarea video ... m-am dus cu o camera ascuns la mine, sa pastrez reactia procuroarea.

Am fost azi la IML dar mi-au dat doar 2-3 zile IML, mai ales ca au auzit ca m-a batut politia.


1. Ce pot pati pt. ca i-am dat cu hamburgherul in fata? Va rog nu-mi raspunde de la 2 la 5 ani, ce pe speta, ce se face cu mine in acest caz? Ma va cerceta unul de la curtea de apel ?
2.Pot macar cere alt procuror de caz?

3. are rost sa-mi bat capul cu politistii care m-au palmuit? sau la 3 zile IML aia primesc amenda administrativa si scapa... eventual imi mai fac un dosar penal pt. chestii inchipuite?

4. sa ma mai astept sa primesc bataie?
interventie moderator: @picpic89, va rog sa folositi un limbaj decent.Multumesc.