avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 208 soluții astăzi
Forum Activitate Florinm1973

Activitate Florinm1973

Aveti dreptate, numai ca in tara asta nu se judeca din cunct de vedere moral....Sotia lucreaza de 3,5 ani, eu de 19....am fost plecat in misiuni international 4 ani, cu banii mei am cumparat locuinta, cu banii mei I-am intretinut...pe ea si copilul. Copilul a ramas la mine, I-am facut plangere pt abandon de familie deja,. Nu stiu cam ce procentaj as putea castiga in instant avand in vedere ca eu voi face dovada cu veniturile mele pe 19 ani, iar ea cu 3,5 ani, plus copilul care este la mine si aici ma gandesc ca poate judecatorul imi va face o parte mai mare. Ca idee...dupa parerea dumneavoastra ...cat as putea castiga procentual din toata povestea asta? si ce pasi ma sfatuiti sa fac....sa angajez avocet doat pt partaj sau si pt divort si pt partaj?
Am fost casatorit 19 ani din care a rezultat un minor de 16 ani care a ramas cu mine in locuinta. Pe sotie am inregistrat-o audio in timp ce discuta cu amantul, iar probele as vrea sa se tina seama la divort si partaj. Avem un apartament bun comun de 10 ani, dar sotia lucreaza de 3 ani di jumatate.Intrebarea mea este...este mai bine sa divirtez la tribunal avand in vedere ca la notariat se incheie casatoria din culpa comuna? Si la partajul pe care vrea sa-l introduca credeti ca voi avea un procent mai mare daca voi aduce acele inregistrari si dovezi cu veniturile mele din toata perioada cat am foat casatorit? Eu I-am propus sa facem act notarial ca la implinirea a 18ani copilul sa devina proprietarul apartamentului dar nu am gasit intelegere...vrea partaj si gata. Ce ma sfatuiti sa fac?