avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 519 soluții astăzi
Forum Activitate Verita

Activitate Verita

Buna ziua. mi-am depus actele pt indemnizatie crestere copil pe data de 21 octombrie, am inteles ca am de asteptat cam 2-3 luni pana primesc banii. Am solicitat ca vreau sa primesc banii pe cardul de salariu, intrebarea mea ar fi , De unde stiu cand imi intra mie banii pe card? primesc ceva instintare prin posta? Va multumesc
buna ziua. am intrat in maternal crestere copil pana la 2 ani si am inteles ca nu se adauga la vechime acesti 2 ani daca nu ma intorc inapoi la serviciu cand se implinesc 2 ani. multumesc
Buna ziua, imi spuneti va rog daca la nastere se primeste ceva prima (cadou) de la primarie? daca da, ce acte trebuie depuse?
va multumesc!
Răspuns la discuția Calcul indemnizatie
Multumesc pt raspuns. 2 ani vreau sa stau acasa. imi puteti spune la salarul de 13301 cat imi revine mai exact luna de luna. multumesc
Buna ziua, imi spuneti va rog la calculul pentru indemnizatie se iau in calcul si bonurile de masa? Salarile adunate fara bonuri de masa pe ultimele 12 luni este de 13301 lei. spuneti-mi va rog cat primesc indemnizatia. Va multumesc