Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie pe card
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie pe card

Buna ziua. mi-am depus actele pt indemnizatie crestere copil pe data de 21 octombrie, am inteles ca am de asteptat cam 2-3 luni pana primesc banii. Am solicitat ca vreau sa primesc banii pe cardul de salariu, intrebarea mea ar fi , De unde stiu cand imi intra mie banii pe card? primesc ceva instintare prin posta? Va multumesc
Puteti intreba la AJPIS care este data cand se plateste indemnizatia pentru CCC. In general cei care lucreaza acolo spun data cand se vireaza banii.