avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 469 soluții astăzi
Forum Activitate Stefan.Stefan

Activitate Stefan.Stefan

Multumesc.
Multumesc.`` S-a intocmit dosar penal pentru savarsirea infractiunii prevazute si pedepsite de art.336 c.p.
Dovada fiind fara drept de circulatie, dreptul de circulatie nu poate fi prelungit sub nici o forma, astfel, cat dureaza cercetarile aveti dreptul de a conduce suspendat. `` inteleg ca am dreptul sa conduc cat timp dureaza cercetarile, de unde iau aceasta dovada de circulatie?
Multumesc. finalul depinde de judecator sa inteleg. de la 1 la 5 ani sau amenda.

D-le avocat ma mai intereseaza daca permisul se anuleaza sau se suspenda

Buna ziua, in data de 4 august 2014 am facut un accident cu urmare a mortii unei cabaline, pe sensul meu de mers am ocolit un caine si am intrat pe contrasens lovind o cabalina cu lateralul spate stanga cabalina fiind legata pe margine drumului (adica era in drum cam 50 cm) ca urmare mi a schimbat sensul de mers si am intrat in sant si dupa intr un gard, la venirea politiei am fost supus testului etilotes si am fost gasit cu alcoolemie de 0,95, am primit dovada de circulatie fara drept de a circula pana la solutionarea cazului. Ma intereseaza daca pot lua o dovada de circulatie pentru 30 de zile si de unde, si daca imi puteti spune la ce urmari sa ma astept. Cu stima Stefan.