avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 206 soluții astăzi
Forum Activitate petreanadina

Activitate petreanadina

Dar totusi exista vreo legatura? In 2010 am inchis firma si atasat de Certificatul de Radiere este mentionat " In baza prevederilor art. 11 alin. (1) si (2) si art. 21, 27, 33 al O.U.G. nr.44/2008 [rivind desfasurarea activitatilor economice de catre persoanele fizice autorizate, intreprinderile individuale si intreprinderile familiale, ale Legii nr.26/1990 republicata cu modificarile si completarile ulterioare, ale Legii nr. 359/2004 privind simplificarea formalitatilor la inregistrarea in registrul comertului a persoanelor fizice, asociatiilor familiale si a persoanelor juridice, inregistrarea fiscala a acestora, precum si la autorizarea functionarii persoanelor juridice, cu modificarile si completarile ulterioare, vazand actele depuse la dosar, fiind achitate integral taxele cuvenite registrului comertului. "
Buna, am o nelamurire, in perioada 2009-2010 , am avut deschisa o firma cu obiectul principal de activitate: intermedieri in comertul cu produse diverse , timp de 2 luni mi-am platit contributia la sanatate insa dupa ...nu imi amintesc exact dar parca era ceva lege care mentiona ca fiind elev nu sunt obligata sa platesc contributia la sanatate asadar am incetat sa achit. Nici o instiintare, desi in 2010 am inchis firma, pana azi cand am primit o hartie de la ANAF ca sunt restantiera. Este posibil sa ma ajutati? deoarece am dreptul ca in 15 zile sa depun contestatie