avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 800 soluții astăzi
Forum Activitate FainisDaniel

Activitate FainisDaniel

Problema este ca eu nu am certificatul fetitei, doar o copie a lui, iar mama fetei nu doreste sa mi-l dea de accea eu doresc sa fac testul adn concomitent cu deschiderea procesului de tagada a paternitatii, asta daca se poate face.
Ea imi spune ca va pleca intr-o luna din tara cu fetita, facandu-mi imposibila recunoasterea copilului prin tergiversare (nu se prezinta sau nu stiu unde va sta) de aceea intreb de test pentru ca o data facut ea va trebui sa il conteste in judecata.
Altfel daca pleaca cum am sa pot eu veghea ca tata la buna crestere si educatie a copilului
multumesc frumos
nu am specificat, problema este ca mama tot ma ameninta atunci cand ne certam ca pleaca inapoi in olanda si as vrea sa stiu daca fac testul adn va dura mult dupa accea ca fata sa fie trecuta pe numele meu
am o fetita de 4 ani ce s-a nascut cat mama era casatorita cu un alt barbat de cetatenie olandez, vrea ca fetita sa imi poarte numele si ma intereseaza ce ar trebui sa fac si cam cat ar dura procesul. Mentionez ca in momentul de fata mama fetei a divortat si ne-am casatorit