avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 545 soluții astăzi
Forum Activitate nagyemilia

Activitate nagyemilia

contractul de intermediere-vanzare a fost semnat necompletandu-se nicio adresa si niciun comision,proprietarii nefiind de gasit la momentul vizionarii . Ulterior un alt angajat al aceeasi companii a trecut o alta adresa si comisionul in lipsa mea (nu am vizionat niciun imobil, iar eu doream sa vizionez altceva decat ce a trecut el in contract)
Buna seara! Va solicit ajutorul in legatura cu urmatoarea problema: Am contactat o agentie imobiliara in vederea achizitionarii unui imobil , am semnat un contract de intermediere-cumparare fara a fi informata de pretul corect al comisionului. In momentul vizionarii casei am aflat ca nu este semnat un contract intre agentie si vanzator ( este necesar un astfel de contract?) Precizez ca doresc sa achizitionez imobilul dar sa intrerup colaborarea cu agentia. Pot fi obligata la plata comisionului in momentul in care cumpar casa? Creditul pentru achizitionarea imobilului este luat pe numele sotului care nu figureaza in contractul de intermediere, iar contractul cu agentia este incheiat pe numele meu. Va multumesc anticipat!