Filtrează articole după
Explicăm Legislația

Activitate nikosteluta

Buna ziua! Exista in cadrul liceului o persoană iubitoare de caini. A luat cativa de la adapostul de caini si ii tinea pe o proprietate de langa liceu. Acum proprietarul a pus in vedere eliberarea spatiului. Respectiva persoana cere un ,,coltisor,, din spatiul liceului, pe care sa il ingradeasca si sa isi tina caini acolo. Este posibil asa ceva? Interzice legea sau nu? ce argumente trebuie folosite pentru a o refuza?
Multumesc!
Buna ziua! Sunt presedintele Asociatiei Liceului (asociatie pentru donatii si sponsorizari in beneficiul liceului). Voi fi directorul liceului, urmare a castigarii concursului de director. Sunt incompatibile cele două functii, tinand cont ca adevaratul beneficiar al Asociatiei este liceul?
Răspuns la discuția Concediul de ingrijire copil
Multumesc pentru raspuns!
Din tot noianul de legi si tot ce scrie pe net, tot nu am inteles daca CIC luat in 1995 se adauga in calculul sporului de vechime. Ma poate lamuri cineva?