avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 498 soluții astăzi
Forum Activitate officemariana

Activitate officemariana

buna ziua. Avem profit in anul 2022 si nu am facut la trimestru repartizarea lor si am dorii sa repartizam in decembrie? putem face asta si trebuie depus bilant interimar si pin a la ce data trebuie depus. Va multumesc mult.
BUNA ZIUA..Un tinar a facut un AVC GRAV,are nevoie de foarte,foarte multa recuperare,fara speranta din pacate.Poate beneficia de pensie handicap,sau orice ajutor,in conditiile in care este asociat(50%) la doua firme.Nu a ridicat dividende in ultimii 2-3 ani.Ce se poate face pentru a fi ajutat? Va multumesc.
Buna ziua.Am achizitionat in urma cu 2,5 ani o locuinta la bloc,Locuinta are parter,et1 si mansarda.Nu am locuit acolo ca a trebuit sa o facem,in afara de geamuri nu a avut nimic.Acum de 2 zile ne-am mutat dar a inceput hartuiala in sensul ca mansarda si parterul si-au izolat exteriorul iar noi la et1 ,nu am izolat,nu am bani.Cind au facut nu era asociatie,exista acum asociatie.Intrebarea este ca- cel de la parter ne ameninta ca el are plin de igrasie in casa din cauza noastra ca nu am izolat,,ca ne da in judecata.Nici daca vreau eu nu voi putea izola in graba,nu dispun de bani.Multumesc
Buna ziua.Sint in curs de achizitionare un apartament si sint eu cu sotul meu,nu avem copii.Sintem la virsta cind trebuie sa ne gindim ca nu mai avem mult pina vom trece in cealalta lume.Dar faptul ca nu avem copii si dispare unul dintre noi cum putem face actele ca sa nu poata fi atacate de nimeni,adica pina traieste cel care ramine sa nu aiba probleme cu fratii[amindoi avem frati si avem mari indoieli in privinta lor].Va multumesc foarte mult si sper ca am fost destul de clara!
BUNA ZIUA.
Va multumesc ca ne ajutati
Sint o firma neplatitoare de tva in romania si doresc o achizite remorca auto noua din germania(cam 2000 euro).POT face achizitia fara a ma inregistra in roi si fara a ma inregistra ca platitor de tva in tara? Daca pot ,atunci in tara voi avea obligatie financiara in plus,sau de alta natura?
Multumesc.