avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 378 soluții astăzi
Forum Activitate calugaroctavia

Activitate calugaroctavia

Buna.in luna martie am facut un contract cu RDS,telefonie,cablu si internet,la vreo 3 zile dupa asta internetul nu a mai mers,am sunat la ei sa trimit o echipa sa vada ce se intampla,au zis ca ei nu trimit nici o echipa ca apartele lor functioneaza perfect,am mai stat asa cam 2 sapt dar nici un rezultat,am facut vreo 5 sesizari la ei fara nici un rezultat,intr-un final am mers la ei si am reziliat contractul,dar am platit si factura curenta pe luna Martie,chiar daca nu am beneficiat in totalitate de serviciile lor.In luna Mai a venit alta factura cand mam dus sa vad ce este cu ea au zis ca trebuie sa platesc 200 de lei pt ca ma reziliat contractul cu ei.nu am platit-o,acum in luna Iunie a venit alta factura,mam dus iar la ei,au zis ca de data asta trebuie sa platesc 600 de lei penalitati si plus cele doua facturi pe luna mai si iunie ,am cerut sa vina sa isi ia aparatele,nu vor.ce sa fac in aceasta situatie?
Discuție Bani falsi?
Buna.am si eu o intrebare, un casier de la noi de la magazin, a luat ieri o hartie de o 100 de lei.asa ni s-a parut la prima vedere, dar seara am sezizat ca pe ea scrie 1.000.000 de lei, e mai lunga cu 2 degete decat una normala,nu are filigran?poate fi vorba de o moneda contrafacuta? oare ce sa fac, sa ma duc sau nu la politie? daca e vorba de o moneda veche, risc ceva ca am alaramat degeba politia?