avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 474 soluții astăzi
Forum Activitate bianca11

Activitate bianca11

Buna ziua as dori sa stiu ce se poate intampla la revizuirea unui dosar penal,cerea de revizuire este facuta de unul dintre inculpati va multumesc
Pe starea de arest pe fond.lipsa de procedura cu inculpata.....As dori sa stiu ce inseamna aceasta solutie
Răspuns la discuția Flagrant
Cei 4 ani vor ramane si mi se va adauga spor din cealata pedeapsa ?
Pentru furtul de lemne ce pedepse sunt?Prejiudiciu este de 1600 lei
Răspuns la discuția Contopire la mandat
Dar poate ca prima pedeapsa sa o bage in mandatul acesta si sa ii se scada din mandatu acesta cele 10 luni care le-a executat atunci.
Discuție Flagrant
Am 4 ani cu executare si mai am un dosar care inca nu a fost trimis inca in instanta daca ii fac un flagrant unei persoane ptr nu a trimite dosaru e posibil ca instanta sa imi scada din pedeapsa care o am de executat
Răspuns la discuția Recurs talharie
Acum am inteles va multumesc frumos
Răspuns la discuția Recurs talharie
Va retrage apelu la prima instanta sa fie sigur ca parchetu nu mai poate face nimic nu vrem sa riscam sa ii dea mai mult.Avem un copil de 3 ani tatal lui este grav bolnav asta nu il ajuta cu nimic?
Acum 7ani sotul meu a avut un mandat de 1 an si 6 luni diin care a executat 10 luni acum are un mandat de 4 ani.
Poate face contopire la mandat?Adica cele 8 luni sa nu i se adauge la mandatu asta.Imi cer scuze daca nu m-am exprimat corect
Răspuns la discuția Recurs talharie
Recursul la facut el dar il poate retrage va multumesc frumos.Mai poate face si parchetu recurs daca a facut el