Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Flagrant
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Flagrant

Am 4 ani cu executare si mai am un dosar care inca nu a fost trimis inca in instanta daca ii fac un flagrant unei persoane ptr nu a trimite dosaru e posibil ca instanta sa imi scada din pedeapsa care o am de executat
instanta va poate reduce din pedeapsa in masura in care de exemplu recunoasteti fapta sau aveti circumstante antenuate sau daca ati colaborati cu organele de politie, ati realizat un denunt etc. Sunt mai multe modalitati prin care puteti beneficia de reducerea pedepsei care oricum se va conto[i cu cea pe care o aveti, de 4 ani cu executare.
Cei 4 ani vor ramane si mi se va adauga spor din cealata pedeapsa ?