avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 402 soluții astăzi
Forum Activitate riki1

Activitate riki1

Răspuns la discuția procedura de judecata
Nu s-a facut nici prin mica publicitate,am copiat dosarul doar prin posta; dar este vorba de un apartament cumparat dupa vanzarea altui apartament iar in C.I figura domiciliu pe apartamentul vandut nicidecum pe noul apartament.Mi-am schimbat domiciliu direct la socrii in alt judet deci nu am figurat in C.I legal, cu domiciliu niciodata unde am fost citata.Procesul a fost deschis pe copia unei CI expirata in 28.08,iar cererea de trimitere in judecata a fost inregistrata in 18.12
Răspuns la discuția procedura de judecata
Nu s-a facut citarea doar la cutia postala si in apartamentul respectiv nu locuieste nimeni de 2 ani de zile.Atunci nu aveam si eu dreptul sa fiu cautata pentru ca traiesc si am acte adevarate care sa conteste ce a afirmat reclamantul?
Răspuns la discuția procedura de judecata
Buna ziua
Obiectul dosarului este:cerere de valoare redusa.Copia dupa buletin arata ca este expirat din 28.08.2013,iar actiunea a fost inregistrata in 18.12.2013,dar pe CNP respectiv daca se verifica se putea vedea ca exista alt domiciliu din luna mai 2013.De ce nu s-a verificat ca sa fiu citata legal si sa ma pot apara?Se mai poate face contestatie in anulare a sentintei pe aceasta baza?
Buna ziua,
Poate exista un proces civil in care paratul nu a fost citat si actul de identitate este expirat?