avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 189 soluții astăzi
Forum Activitate Laurentiu-R

Activitate Laurentiu-R

Răspuns la discuția Acuzat pentru ceva ce nu am facut
Si in acest caz ce ar trebui sa fac? Sa astept sa fiu acuzat si de alte fapte pe care nu le-am comis?
Răspuns la discuția Acuzat pentru ceva ce nu am facut
OK. Multumesc frumos pentru timpul si lamuririle acordate.
Răspuns la discuția Acuzat pentru ceva ce nu am facut
Asta o pot face la orice sectie de politie din tara? Adica nu va trebui sa ma duc la Bucuresti la sectia de politie care s-a ocupat cu dosarul?
Răspuns la discuția Acuzat pentru ceva ce nu am facut
Nu e vorba numai de adresa.. Pe langa adresa sunt si datele mele personale(CNP)si numele meu.. Sunt posibile asemenea greseli la nivelul asta sau este posibil ca altcineva sa se fi folosit de identitatea mea?
Răspuns la discuția Acuzat pentru ceva ce nu am facut
Fac un rezumat pe scurt din ce scrie:
Un anume domn a depus o plangere impotriva mea si a unui alt indivit ca l-am fi inselat cu o suma de bani.. la cateva luni dupa depunerea plangerei mama celuilalt individ l-ar fi sunat pe domnul care a depus plangerea si i-ar fi inapoiat prin posta suma de bani pe care dansul a reclamat-o. O data ce a primit inapoi suma de bani dorita domnul respectiv a spus ca nu mai are nicio pretentie fata de mine si celalalt individ..
Cam asta scrie in mare.. mentionez ca nu am auzit in viata mea de persoanele respective si nici nu am facut asa ceva vreodata.. e singurul plic care l-am primit... Sunt la fel de nelamurit ca si dumneavoastra.. Plangerea a fost facuta la o sectie de politie din Bucuresti iar eu sunt din Galati.
Răspuns la discuția Acuzat pentru ceva ce nu am facut
RECTIFIC
Plicul este trimis de la parchet. In plic se afla ordonanta de clasare prezentata de procuror si un referat de la o sectie de politie in care se constata ca cele doua parti sau inteles . Am cautat si pe portal si nu am gasit nimic.
Am primit un plic de la tribunal in care sunt acuzat de inselaciune(un anume domn depuse o plangere impotriva mea si a inca unui individ ca l-am inselat cu o suma de bani). Tin sa mentionez ca ''mi-a cazut fata'' deoarece nu am fost implicat in viata mea in asa ceva si nici nu conosc numele persoanelor care mai sunt pronuntate in scrisoare. Cum este posibil asa ceva? Cum sa procedez?