avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 535 soluții astăzi
Forum Activitate jana22

Activitate jana22

Răspuns la discuția Casatorie
Hristos A Inviat dar aceste zile as putea sa le i-au dupa ce ma casatoresc ?In iunie ma casatoresc si iulie vreau sa mi iau as putea??
Răspuns la discuția Casatorie
Multumesc de raspuns sectorul bugetar
Discuție Casatorie
Hristos a Inviat ,urmeaza sa ma casatoresc si as vrea sa stiu daca am dreptul la cele 5 zile de concediu dupa casatorie si daca acestea se pot lua in iulie ?Casatoriao avem in iunie si am vrea ca aceste 5 zile daca se dau sa le luam in iulie,se poate?
Multumesc de raspuns dar el are 16 ani si a abandonat scoala si a plecat si nu mai are de gand sa se intoarca la scoala sau in tara,deci dupa 18 ani pensie alimentara ca asa se numeste nu alocatie m-am exprimat eu gresit ,mai are dreptul??
Buna ziua am o mica problema ,am o cunostinta ce a divortat si in urma divortului a ramas sa-i plateasca alocatia copilului sau ,au trecut 16 ani si copilul s-a retras de la scoala si a plecat de 1 an in strainatate cu mama lui ,mai are dreptul la alocatie daca el a abandonat scoala?cunostinta mea adica unchiul meu ii plateste in fiecare luna desi el este plecat cu mama lui in strainatate!
Victima nu a depus nici o plangere la dosar nimic ca s a uitat avocata ,nu am nimic pur si simplu m am saturat de 5 luni ma lupt cu morile de vant!
Am fost la procuroru sef si a spus ca nu vrea sa-mi dea permisu ,ca pot sa fac cerere ca tot la el ajunge si k nu vrea sa mil dea
Corect aveti dreptate dar mi a spus avocata ca a facut cerere direct la procuroarea cea mai mare in grad la prim procuroare si daca nu se solutioneaza va da in judecata pe politistu ce mi-a luat permisu?am 5 luni decand stau si fac naveta , am vorbit cu avocata am platit-o dar a spus ca nu se lasa pana cand nu rezolva ,acuma nici eu nustiu ce sa mai spun si ce sa fac ??
Buna ziua v-am mai scris in legatura cu problema mea dar vreau sa o rezum din nou.In luna ianuarie eram cu masina veneam de la servici si la trecerea de pietoni din cauza celor ce maturau strada nu am vazut ca o persoana trecea ,din greseala am atins-o usor la picior,fata nu a patit nimic ba chiar mi-a spus ca nu vrea declaratie sau altceva ca nu are nimic la picior,a venit politia mi-a luat carnetu si nu mi-a dat nici o amenda sau puncte ceva nimic ,fata a spus ca nu are pretentii la nimic,eu mi-a cerut iertare si mi s-a spus sa stau linistit ca o sa-mi dea carnetu.Au trecut 5 luni decand fac naveta si nu mai rezist,am angajat avocata pana la urma si la dosar nu am nimic ,dosarul este gol ,nu am amenda ,nici puncte ,nici vre-o declaratie de la fata impotriva mea,nimic si avocata a ramas asa mirata ca nu am nimic la dosar si procuroru i-a spus ca nu vrea sa dea carnetu,sa astept 15 zile dar m-am saturat ,ce pot sa fac ???cu cine sa ma lupt ?Am incredere in Dumnezeu ca va fi bine ,dar va rog sa ma sfatuiti cum sa fac ,am 53 de ani si nu am patit niciodata asa ceva ,O seara buna!!X-(X-(#-o#-o PS Tin sa mentionez ca mi-a facut dosar penal desi eu nu am primit nici o amenda ,puncte sau altceva,la dosar nu am nimic a vazut avocata dosaru ,va rog ajuta ti ma
Multumesc de raspuns asa sunt legile la noi am fost la Biserica si ma voi duce sper ca Dumnezeu sa-mi ajute !