avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 774 soluții astăzi
Forum Activitate catel69

Activitate catel69

Buna ziua , in cazul unei asociatii de proprietari care are angajat pensionar administrator cu conventie civila , mai este corect legal aceasta forma de colaborare si in 2018 ?daca nu cum ar trebui angajat si ce contributii trebuie sa i se opreasca avand in vedere ca presteaza o munca permanenta doar 2 ore pe zi si la ce valoare a retributiei obligatoriu la nivelul salariului minim pe economie ?
buna ziua , as dori sa stiu daca pot face plata legal la o casa de amanet prin transfer bancar din contul meu in contul lor pentru a-mi achita obiectele amanetate ?am intrebat la ei si nu se poate dar vreau sa stiu daca legal le pot cere acest lucru pt. ca este mai avntajos pt. mine sa platesc prin transfer bancar. va multumesc
buna ziua , ma numesc Popa Gabriela si am beneficiat de concediul de crestere al copilului pana la 2 ani , am revenit la servici si vreau sa stiu daca pot beneficia
de tichete cresa pana la implinirea varstei de 3 ani al copilului.mentionez ca fregventeaza cresa iar sotul nu primeste tichete.in sperata unui raspuns clar va multumesc anticipat.