avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 512 soluții astăzi
Forum Activitate valentina85

Activitate valentina85

daca nu am depus la dosar adresele martorilor in termen legal instanta ma poate amenda? sau ce poate sa se intample?
Am avut copilul bolnav si nu m.am putut duce
Răspuns la discuția este legal ce face firma?
va multumesc !
sotului meu i-au fost opriti bani sa intre in cont de catre firma deoarece mai avea de dat 167 lei pt niste materiale lipsa Acesta a achitat suma dar am fos instiintat sa se prezinte la caserie pt a-si ridica bani Nu exista o haotatare judecatoreasca in senul acesta e doar politica firmei Este legal asa ceva?
Răspuns la discuția Accident cu minori
va multumesc pentru sfaturi Am facut cerere la politia tl si acum astept sa ma audieze cei de la navodari Numai ca din intamplare dnl care se ocupa de caz a spus ca s-ar putea sa nu mai fie nevoie A fost o strategie sa ma faca sa renunt la plangere
Fetita mea a fost implicata anul trecut intr-un accident rutier Era in masina surorii mele iar un nene a intrat pe rosu a lovit si apoi a si fugit de la locul accidentului Dupa accident am mers sa dau declaratie ca sunt tutore a minorei si ca am luat la cunostinta despre accident Doar atat am declarat Acum dupa un am m-a sunat dnl politist sa ma prezin la politie ca trebuie sa imi mai ia o declaratie Problema e ca noi stam in navodari si trebuie sa merg la tulcea Mentionez ca eu nu am depus plangere impotriva celui care a provocat accidentul (exista si un certificat medico legal la dosar) intrebarea e : politia din navodari poate sa ma audieze si sa trimita declaratia la tulcea? Acum mai pot depune plangere ca parte vatamata si sa cer despagubiri? va multumesc