avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 245 soluții astăzi
Forum Activitate Yoda112

Activitate Yoda112

Răspuns la discuția Penalitati la intretinere
Incerc sa mai inteleg cate ceva si multumesc tuturor de raspunsuri !
Răspuns la discuția Penalitati la intretinere
multumesc pentru raspuns oricum si as vrea sa ma fac mai bine inteles : la suma de 2500 lei erau penalitati in valoare de 570 de lei.dupa plata penalitatilor suma a scazut cu 570 de lei,adica a ramas 1930 lei.nu imi explic de ce la aceasta suma am penalitati de 150 lei.ati vrut sa spuneti ca a mai venit si luna urmatoare de plata: 210 lei care s-a adaugat la suma de 1930 de lei ,adica 2140 lei.nu imi ies calculele !la 2500 ai penalitati de 570,la 2140 ai 150 lei penalitati .cred ca penalitatile puse de administrator sunt si de la alti proprietari si incearca sa le scoata de la mine....
Buna ziua ! Am o nelamurire: luna trecuta am platit toate penalitatile stranse la intretinere in decursul a 1 ani si jumatate , 570 lei la o suma de aproximativ 2500 de lei. Luna aceasta administratorul mi-a pus la intretinere 150 de roni. Este normal ca intr-o luna sa fie penalitati de 150 lei ,adica aproximativ 26% din valoarea deja platita anterior si stransa in 18 luni? Experienta cu dansul consta in faptul ca am fost pus 2 la intretinere pe baza unor vorbe ale vecinilor,in conditiile in care eram vizitat de o anumita persoana constant si care nu a stat mai mult de 4 zile consecutive .Ulterior nu a esalonat in nici un fel deficitul de bani pe care l-am platit aiurea ? In cazul in care nici una din aceste fapte nu este legala cui,ar trebui sa ma adresez pentru a o putea remedia ?Va multumesc anticipat !