avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 578 soluții astăzi
Forum Activitate marianaov

Activitate marianaov

Act de nastere nr.........din 1 octombrie 1981 Inregistrat la......... Nu trebuia sa scrie 1 octombrie 2018?Sau poate e data de pe certificatul vechi?
Ce trebuie sa fac sau unde sa ma duc pentru a corecta greseala?
Buna ziua.Care sunt pasii pentru a plati acest tip de cas?Unde ma duc mai intai,la medic,la casa de asigurari de sanatate?trebuie sa fi fost internata ca sa platesc acest tip de cas?...va rog lamuriti-ma...
Atunci daca inchiriez casa in belgia dar nu lucrez acolo,pot plati o suma de bani si sa devin asigurat medical in sistemul lor de sanatate?Adica sa am un medic de familie si alte servicii...
Eu as dori sa-mi maresc curtea casei,dar in acest mod ei nu ar mai avea drept de trecere?
Acest teren e langa locuinta.Multumesc
Exista vreo cale prin care as putea plati statului belgian o suma de bani asa cum platesc in romania si sa devin asigurat medical acolo desi locuiesc in romania?Eu ca persoana fizica ,fara loc de munca si fara sa locuiesc in belgia pot deveni asigurat medical acolo?As prefera sa strang bani si sa ma tratez in strainatate,sa am un medic de familie acolo si sa nu mai am vreodata contact cu medicii din romania.
Multumesc pentru raspunsuri.Intradevar perioada de concesionare e de 49 de ani.Sa inteleg ca pot instraina anexa edificata si odata cu ea si dreptul de concesiune chiar daca in contract exista aceasta clauza,,concesiunea nu se poate instraina,,?Nu se poate instaina dar se transmite?
Contractul de concesiune a fost incheiat cu opt ani in urma.Dupa incheierea contractului am obtinut autorizatie de constructie si am realizat anexa.Durata concesiunii e de 50 de ani iar pretul acesteia e in rate(mai avem de platit)
Obietul contractului il reprezinta terenul pe care se construieste anexa casei.Concesiune pentru anexa casa.Anexa are autorizatie de constructie.In contractul de concesiune se specifica ,ca concesiunea nu se poate instraina