avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 537 soluții astăzi
Forum Activitate Ovidiu700

Activitate Ovidiu700

cyan a scris:

Nu este vina vanzatorului ci a cumparatorului care nu a fost atent cand a verificat nr de inmatriculare si seria sasiului.
Cand se introduce nr se iau automat si celelalte elemente de identificare iar daca nr a fost introdus gresit atunci si restul sunt gresite.
Din acest motiv soferul este pus sa confirme prin semnatura corectitudinea datelor inregistrate iar in cazul introducerii gresite se poate corecta situatia in 24 de ore.



Se presupune ca un vanzator nu ar trebui sa fie atat de incompetent incat sa nu fie in stare sa copieze niste date... Asta este...

O zi buna sa aveti!
Multumesc pentru raspunsuri. Nici numarul de identificare al sasiului nu este trecut corect...
Buna ziua. In luna martie am circulat in afara orasului, iar inainte de a pleca la drum mi-am facut rovinieta. Ceea ce nu am observat a fost faptul ca angajatul benzinariei la care am facut rovinieta a trecut gresit numarul de inmatriculare (a gresit o cifra), iar acum (peste aproape 4 luni) m-am trezit cu o amenda pentru ca am circulat fara rovinieta. As putea face ceva in legatura cu asta? E putin cam frustrant sa stii ca ai platit rovinieta si, totusi, ai luat amenda. Multumesc.