avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 538 soluții astăzi
Forum Activitate jymasu

Activitate jymasu

Multumesc frumos de raspuns.

scara e locuita de persoane in varsta, majoritatea tinerilor fiind plecati la "casele lor" , si doar 2-3 mai tineri, care au destule probleme pe cap, nu mai au timp sa se gandeasca la asa ceva.

o sa vorbesc cu vecinii, nici eu nu stiu tot despre presedinte,comitet executiv ,cenzorul/comisia de cenzori, o sa verific si revin cu amanunte.

o zi placuta !
Buna ziua.
Avem niste probleme cu adm asoc de locatari, cand are chef, pune afis ca taie apa rece. recent, a pus afis ca sunt datorii la plata apei, 3 facturi ~ 2100 lei, ne-am dus si am platit mai multi locatari, apoi, luna urmatoare, apare din nou afisul, dar cu o copie ca nu s-au platit ultimele 4 facturi, ~ 2800 lei.
de unde si pana unde asa ceva ? doar s-au dat bani in ultimele 2-3 saptamani, peste 1500 lei si tu pui anunt ca tai apa.
si asa nu sta la asociatie, nu trece cu lunile.....
a inceput lumea sa intrebe in stanga si-n dreapta si afla lucruri murdare despre el.
ideea este cum putem face noi sa aflam in ce stadiu suntem, ca si scara de bloc, cu platile catre furnizori.......daca este vreo agentie/comisie care i-l poate lua la bani marunti ..... deja multe scari au incetat colaborarea cu el.
Noi ce trebuie sa facem, ca sa aflam cat de cat adevarul legat de plati/facturi/banii din contul asoc, pe cale legala si cum putem inceta colaborarea ?
se poate face un audit?
multumesc frumos !