avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 543 soluții astăzi
Forum Activitate laur ica paulina

Activitate laur ica paulina

freelis, mii de multumiri. :wave:
Ce taxe (si respectiv cu ce cval) trebuiesc achitate de catre angajator, pt un salariu minim pe economie ? Multumesc (tuturor) anticipat pt raspunsuri. :( Cu stima,
mii de multumiri; dvs si tuturor;
multumesc din suflet; credeti-ma ca sint "la pamint" ; ma intereseaza dialogul cu oricine; dar sint tot pe drumuri intre Buc. si Tg Jiu si nu am timp nici sa mor daca asi vrea; "cumparatorul" imi cere mie prin instanta bucata aia de teren pe care i-a vindut-o sora mea; imi cere despagubiri ca nu s-a putut folosi de teren pe perioada litigiului, si-a ridicat gard pe proprietate si citeva soproane cu acareturi si, si, si. vineri ce a trecut s-a pronuntat instanta si i s-a respins actiunea (contra mea); are drept de recurs 15 zile; dupa care, daca nu/face recurs sa vad cum reusesc sa il scot de pe teren/proprietate; sincer, va multumesc din suflet, dumneavoastra si tuturor celor ce si-au spus parerea si imi cer mii de scuze pt "absenta" sau doar "intirzierea" in a da/transmite informatiile necesare, cerute de dvs si de toti cei care au avut bunavointa de a ma ajuta; multumesc; cu toata stima,
multumesc. mii de multumiri tuturor; intradevar instanta i-a respins actiunea (celui ce a cumparat de la sora mea); sa vedem daca nu face recurs si cum il scot de pe teren (cu gardurile si acareturile lui de acolo); multumesc tuturor, consultanti, avocati, si utilizatori ai acestui site.
Multumesc "avlil"; persoana care a cumparat de la sora mea, nu vrea sa paraseasca parcela cumparata; a ingradit-o, a ridicat niste magazii si a adus niste acareturi acolo; imi cere mie despagubiri si cite altele. Va multumesc.
multumesc; cumparatorul mi-a intentat mie proces in instanta sa ii restitui banii plus daune ca sa nu va mai spun de amenintari si altele; nu e dispus sa mai cumpere in plus dar nici sa renunte la ce a cumparat ilegal cu ne/stiinta
buna ziua tuturor; am o maaare ... problema; in speranta ca ma poate lamurii si pe mine cineva am sa va spun despre ce e vorba; am mostenit (impreuna cu sora mea de tata) niste terenuri in localitatea Scoarta; nu am facut la timp succesiunea; cind ne-am hotarit (nimic amiabil) mi-am obtinut partea prin H.J. definitiva si irevocabila in anul 2005; ulterior, undeva prin 2010 - 2011 cind m-am hotarit sa vind, m-am trezit ca o parte din proprietatea ce mi-a revenit (in urma acelei H.J./2005) fusese deja instrainata/vinduta (pe baza de chitanta de mina) de catre sora mea inca din anul 1994; cum a fost posibil asa ceva ? atita timp cit nu exista o imparteala legala si mie nu mi s-a cerut confirmare ? cum a fost posibila judecarea cauzei si pronuntarea H.J./2005 acolo pe plan local fara a se sti de ilegalitatea acelei tranzactii ? ce posibilitati juridice/legale am pt anularea acestei chitante ??? va rog ajutati-ma si pe mine cu niste sfaturi/solutii avizate/legale; va mutumesc anticipat, inca o data, pt raspunsuri.:(