avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 197 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters369643

Activitate ContSters369643

probabil.......daca pentru unii 20.000 de lei nu sunt o problema...pentru altii , sunt
Am de legalizat o hotarire judecatoreasca in urma unui partaj judiciar . Am de platut o taxa de timbru pe valoare . Aceasta suma este inscrisa in hotarire . Pot legaliza hotarirea fara taxa platita ?
.........in hotarire nu spune nici esalonat nici tot odata....ma gindesc sa platesc cum pot . ce spuneti ?
In urma partajului judiciar am ramas de plata la fisc 19000 lei suma ce reprezinta ajutorul acordat pentru taxa pe valoare . Nu am bani sa pot plati tot intr-o transa . Pot face o actiune in care sa cer instantei sa imi esaloneze in 48 de rate . Pot face dovada ca nu am venituri .
Răspuns la discuția Executare silita imobiliara
am inteles
Va rog sa imi spunti daca in cursul unei executari silite imobiliare , la evacuarea mobilei etc din imobil trebuie sa participe activ politia , jandarmii , sau executorul trbuie sa aduca ajutoare ?
OK MULTUMESC
da da ok deci....alta actiune
Am chemat in judecata coproprietarii , in vederea demolarii unei anexe ce se afla pe terenul ramas in indiviziune dupa partajul judiciar . Cauza a fost suspendata pina la raminerae definitiva si irevocabila a hotaririi . Asta s-a intimplat acum de curind .Vreau sa repun pe rol " demolarea " . Acum pot adauga o noua cerere prin care sa se hotarasca ca pe terenul ramas in indiviziune ca si curtecomuna , coproprietarii sa nu mai depositeze lemne pentru foc , butoaie etc . Acestia au teren suficient pentru a folosi ca si spatiu de depozitare
MULTUMESC