avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 302 soluții astăzi
Forum Activitate radutacostel

Activitate radutacostel

Răspuns la discuția Formular E 301
Va multumesc pentru raspuns, intrebarea mea este sa platesc indemnizatia in romania si sa beneficiez in spania de somaj s au ajutor de somaj sa solicit formularul E 301 si sa ma prezint cu el in spania la Oficina de Empleo.
Discuție Formular E 301
Buna seara! Ma numesc Raduta Costel intrebarea mea este daca platesc contributia la casa de pensii pot beneficia de somaj in Spania? Ma ajuta Formularul E 301 imi este necesar? Eu lucrez in Spania pe perioada determinata 4 -5 luni an.Multumesc
Răspuns la discuția imprumut bancar
Avansul de 13500 au fost din fonduri propii.acum doresc un imprumut bancar cu garantie imobiliara ,Se poate pune apartamentul ca garantie?
Răspuns la discuția imprumut bancar
Buna ziua! Eu doresc sa achit apartamentul cu suma imprumutata probabil este nevoie de vechiul propietar penrtu acord .Este si interesul lui nu stiu daca este posibil.asa ceva
Răspuns la discuția imprumut bancar
Buna ziua ! Se poate pune apartamentul ca garantie chiar daca nu e platit integral?am platit 13500 euro urmand in luna mai diferenta pana la 23500 euro
Discuție imprumut bancar
buna ziua! se poate face un imprumut bancar pentru un apartament in care am platit prin vanzare cumparare la notar suma de 13500 de euro urmand pana la sfarsitul lunii mai sa platesc diferenta de 10000 de euro apartamentul a costat 23500 euro
Ok am inteles .Va multumesc pentru raspuns
sunt mai multe clauze contrare intradevar intrebarea mea este pot sa vand fundatia la notariat fara acordul primariei? Eu sunt propietar pe constructie cu cadastru carte funciara insa cei de la notariat nu vor fara acordul primariei este legal? adresa mail radutaraduta@yahoo.com. multumesc
la prima intrebare sa facut Proces verbal de receptie a stadiului fizic al obiectivului ,Memoriu tehnic stadiu fizic al costructiei .Exista posibilitatea sa pot vinde si fara acordul primariei?
Buna ziua! Fundatia este intabulata insa primaria nu doreste sa pot vinde fundatia si cei de la notariat imi cere aprobarea primariei .Nu stiu cum se procedeaza in acest caz