avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 585 soluții astăzi
Forum Activitate gugumita

Activitate gugumita

Răspuns la discuția Declaratie acord cadastru nou
Am primit cadastru nou si acum, trebuie sa dau declaratie notariala ca sunt de acord cu noua geometrie,suprafata ramanand aceeasi! Probl mea este ca niciun notar nu stie cum se formuleaza acea declaratie!
Buna ziua! Fiind nevoita sa refac cadastrul unui teren, din cauza actualizarii PUZului, am fost instiintata ca trebuie sa dau o declaratie notariala ca sunt de acord cu nou; cadastru. Dar nu stiu cum trebuie formulata,nici notarii pe care i-am contactat nu stiu,din pacate! Ce trebuie sa fac,in acest caz?Multumesc!
Buna seara, Stimate Doamne/Stimati Domni!
Impreuna cu un prieten kinetoterapeut am decis sa deschidem ub minicentru de relaxare, in Bucuresti, sector 2. Problema este ca nu avem banutii necesri si ne-am gandit sa apelam la Domniile Voastre sa ne ajutati cu tot ceea ce este necesar pentru intocmirea unui dosar de accesare fonduri nerambursabile(start-up Ntion, SRL-D, femeia manager , etc...) si a infiintarii firmei.Considerati ca ne-ati putea ajuta? Si, daca da, care sunt costurile si termenele de realizare?
Cu multumiri si deosebita stima,
Ec. Ileana-Maria Balanescu (0771.599.530, ileanabalanescu@gmail.com
Buna ziua, Stimate Doamne/ Stimati Domni!
Stiu ca exista posibilitatea ca persoanele cu handicap grav(eu sufar de o semipareza stanga, din 18.11.2010) sa poata achizitiona, un autoturism nou, cu fonduri europene.
Imi puteti spune, va rog, ce ar trebui sa fac pentru a beneficia si eu de acest drept? In situatia mea, imi este neaparat necesar!!!
Mii de multumiri si scuze pt. deranj!!!