avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 259 soluții astăzi
Forum Activitate Alex1234321

Activitate Alex1234321

Răspuns la discuția demolare casa
pe noi ne intereseaza pentru inceput sa facem doar cadastru la tot terenul , nu neapart pe constructia axistenta acum
Discuție demolare casa
Buna ziua , socrii mei au un teren cumparat de acum 25 de ani , cand atunci nu te obliga sa faci cadastru (cred) si nu aveau acte pe tot terenul (nu stiu de ce ) pe teren era o casa veche din pamant zic ei ca era construita , nici macar chirpici , pe care au demolato atunci si au facut alta din caramida pe care evident nu au acte si nici autorizatie(nu in acelasi loc unde era cea veche) acum ei au incercat sa castige si terenul care nu era in acte , toate bune si frumoase , in curand se termina procesul , problema este ca nu pot sa faca cadastrul pentru ca inca figureaza casa veche in actele vechi . Ce trebuie sa faca in aceasta situatie ?
Cum se calculeaza anul acesta impozitul la contractele de drepturi de autor pentru varianta de 16% impozit final ?
Răspuns la discuția Calcul impozit salarii
ce inseamna functie de baza sau fara ?
Ma lamureste si pe mine cineva care sunt impozitele totale suportate de catre un SRL pentru doua contracte de 2 h / 313 lei pe luna salariu brut . Multumesc
Multumesc mult pentru raspuns !
Buna ziua , am o intrebare care mi-ar fi de mare ajutor . Sunt angajata la firma sotului de 2 ani de zile cu CIM pe 2 h si salariul minim la acest timp , vreau sa stiu daca Eu ca mama pot beneficia de indemnizatia pentru cresterea a copilului si daca da cum se va calcula ? Ar trebuie sa primesc minimul cat este stabilit ? Multumesc
Buna ziua , am cont business pe paxum( paxum un serviciu care oferă utilizatorilor o modalitate convenabilă de a efectua tranzacții de comerț electronic , Nu este o banca , este in colaborare cu o banca care emite cardurile) doresc sa stiu daca pot baga pe firma tranzactiile de pe paxum , cu ajutorul extrasului de cont , contul paxum este cont business pe firma . In etras arata , numele firmei , adresa , codu postal , nr cont , de la cine primesti bani , cat primesti , comisionele de retragere etc , mai exact cam totul ca la un extras normal

Imi raspunde cineva , Va rog !
Buna ziua , va rog sa ma ajutati cu cateva informatii privind impozitele pentru contractele de cesiune drepturi de autor mai exact vreau sa angajez pe cineva cu CIM pe 4 h/zi + contract de drepturi de autor , ce impozite se mai platesc pe langa 16% la contractul de cesiune ? se mai plateste si CAS/CASS ? Multumesc