avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 512 soluții astăzi
Forum Activitate sofronieroxana

Activitate sofronieroxana

BUNA ZIUA
VA ROG SA-MI SPUNETI DACA O INSTITUTIE BUGETARA POATE achizitiona in 2021 mobilier de birou si actul normativ care sta la baza.
multumesc
BUNA-ZIUA-VA-ROG-SA-MI-SPUNETI-DACA-O-INSTITUTIE-BUGETARA-POATE achizitiona in 2021 mobilier de birou si actul normativ care sta la baza.
multumesc
BUNA ZIUA
VA ROG SA-MI SPUNETI DACA O INSTITUTIE BUGETARA POATE SA ACHIZITIONEZE MOILIER DE BIROU IN ANUL 2021,SAU EXISTA VREUN ACT NORMATIV CARE SA INTERZICA ACEASTA ACHIZITIE.
VA MULTUMESC!
este permisa achizitionarea de mobilier birou in anul 2020?
sau exista vreun act normativ care interzice aceasta achizitie?
multumesc.
buna ziua
asi dori sa stiu de unde se platesc concediile medicale cu cod indemnizatie 05 (51) si 07.va multumesc. mentionez ca institutia in speta e institutie bugetara.
Buna ziua
prin bunavointa va rog sa-mi raspundeti la o intrebare la care cunosc raspunsul .
cazul ma pune intr-o situatie delicata,o salariata si-a efectuat concediul de odihna pentru anul 2020 in proportie de 100% si a prezentat o cerere de concediu de odihna in contul anului 2021.Conediul de odihna pentru anul urmator,se face cu programare pana la sfarsitul anului in curs.
va multumesc anticipat.
Buna ziua
va rog sa ma ajutati cu un raspuns:
daca se constata ca un salariat este pozitv, cv testului se poate deconta de catre angajator?
Daca da, care este temeiul legal?
Va multumesc,zi buna.
buna ziua
din ce fond se plateste certificatul medical pentru carantiuna.
buna ziua
are drept ul o salariata la concediu de odihna in anul in care se afla in concediu de maternitate
va multumesc
va multumesc