avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 314 soluții astăzi
Forum Activitate GianiLiliana

Activitate GianiLiliana

Răspuns la discuția curs acreditat fara diploma?
Firma are site, unde apare ca si acreditata, avand autorizatii pentru nenumarate cursuri de formare profesionala.
Voi trimite catre firma un ultim email de avertisment, dupa care voi trimite o petitie la ANC.
Multumesc pentru mesaje.
Răspuns la discuția curs acreditat fara diploma?
Multumesc mult pentru raspuns.
Am urmat cursul respectiv in urma unei recomandari. Persoana care mi-a recomandat urmase, de asemenea, cursul si primise si diploma, din spusele sale. Tind sa cred ca sunt acreditati. Persoanele care au coordonat cursul (doi soti) sunt autorizate in acreditarea unitatilor de invatamant (ARACIP).
Buna ziua,

In august 2014 am urmat un curs (scurt) de Formator (curs acreditat - 150 eur). La sfarsitul cursului, după testarea finala la care am obținut nota 10, am primit o adeverinta potrivit căreia absolvisem cursul respectiv, adeverința stampilata.
Tot atunci am fost informata ca voi primi diploma absolvirii in cateva luni. Dupa aproape un an am luat legatura cu institutia respectiva (e-mail) si am fost amanata sub un pretext stupid, cu promisiunea ca lucrurile se vor rezolva curand.
Au trecut aproape doi ani de atunci si nu am primit nimic.
Nu stiu cum sa interpretez si ce masuri sa iau. Mentionez ca institutia in cauza funtioneaza in continuare.

Multumesc.
Gianina