avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 554 soluții astăzi
Forum Activitate alinamitu1982

Activitate alinamitu1982

Răspuns la discuția Pensie Alimentara
Stimata doamna aici nu este vorba de nici un abandon din contra avem o relatie deosebita cu fetita si ne ocupam cu totii de binestarea ei. Niciodata nu a fost vorba de o suma fixa si gata...ne-am facut datoria, contribuim la absolut orice are nevoie. Copilul nu strica cu nimic si plus de asta eu am stiut de la inceput totul si sincer nu cred ca este vorba sa-mi educ sotul pentru ca este foarte bine educat.

Nu stiu de unde poate afla, ma gandesc ca poate prin fortele de munca sau ceva de genul. Oricum noi contribuim cu o suma destul de frumusica peste limita impusa de hotararea din Romania si contribuim la orice are nevoie fetita, plus de asta avem o relatie frumoasa cu ea numai ca de.....
Răspuns la discuția Pensie Alimentara
Pe hotarare scrie 25% din venit dar ma gandeam ca nu se aplica si daca esti in alta tara. Oricum mi se pare enorm sa-i dam 25% din venitul de aici din Anglia, raportat la banii nostrii este foarte mult si plus de asta si viata aici este destul de scumpa.Oricum va multumesc mult .
Buna seara. Sotul meu are o fetitade 13 ani din prima casatorie careia ii da 25% din venitul sau .Acum, de 2 luni ne-am mutat in Anglia si deja suntem terorizati de foata sotie care vrea 25% din venitul de aici. Ma puteti ajuta si pe mine, nu stim cum sa procedam si cat trebuie sa-i dam. Va multumesc