avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 510 soluții astăzi
Forum Activitate florentinabab

Activitate florentinabab

Buna ziua,vreau sa imi deschid o bijuterie online ,am inchiriat un spatiu intr-o cladire de birouri insa firma de la care am inchiriat nu are autorizatie de functionare spunandu-mi ca nu a fost necesara pentru domeniul in care activeaza ei..
Eu am nevoie de acord de functionare avand in vedere ca imi voi deschide o bijuterie online ?? Mentionez ca biroul inchiriat se afla in sector 2. Daca trebuie acest acord de functionare ma adresez primariei sector 2 sau politiei locale sector 2?
Multumesc frumos !!
buna ziua,sunt inca in concediu crestere copil pana in iunie pe 6 cand fetita mea face 2ani..trebuia sa incep munca pe 6 mai cu o luna inainte de implinirea varstei de 2ani dar mi-am dat demisia din motive personale..luna aceasta ar fi trebuit sa primesc indemnizatia pe luna aprilie si nu am primit nici un ban..am primit in schimb acasa o decizie prin care ma anunta ca pe luna aprilie nu mai primesc indemnizatia pt ca mi-au oprit pt taxe si impozite la bugetul local..Intrebarea mea este daca ma puteti ajuta ,de ce mi-au oprit indemnizatia? Au voie sa imi opreasca din indemnizatia copilului?Multumesc