Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Acord de functionare pentru o bijuterie online?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Acord de functionare pentru o bijuterie online?

Buna ziua,vreau sa imi deschid o bijuterie online ,am inchiriat un spatiu intr-o cladire de birouri insa firma de la care am inchiriat nu are autorizatie de functionare spunandu-mi ca nu a fost necesara pentru domeniul in care activeaza ei..
Eu am nevoie de acord de functionare avand in vedere ca imi voi deschide o bijuterie online ?? Mentionez ca biroul inchiriat se afla in sector 2. Daca trebuie acest acord de functionare ma adresez primariei sector 2 sau politiei locale sector 2?
Multumesc frumos !!
george-neagu, moderator
1. veti avea nevoie si de Autorizatia emisa de ANPC pentru comertul cu metale si pietre pretioase

2. Va adresati primariei