avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 409 soluții astăzi
Forum Activitate flori_d

Activitate flori_d

Locuiesc la ultimul etaj, intr-un bloc cu 4 nivele. Din constructie exista tevi de caldura amplasate la circa 15 cm de tavan. Fiind la ultimul etaj si fiind mai rece din cauza terasei, aceste tevi mai adauga un pic de caldura in apartament.
Blocul este prevazut cu repartitoare individuale, iar factura este si ea individuala. In factura exista si cota aferenta acestor tevi (considerate parti comune).

Presedintele de bloc doreste sa desfiinteze aceste tevi de la nivelul tavanului. Mentionez ca el locuieste la un etaj inferior si nu este afectat de frigul de pe terasa.

Intrebarea mea este daca acest lucru este obligatoriu (sa fie desfiintate aceste tevi) sau este excesul de zel al presedintelui si poate dorinta lui de a face rau unoe oameni.

Cum pot evita scoaterea acestor tevi care pe mine ma ajuta sa suport frigul.
Multumesc anticipat.
Am si eu o nelamurire. Parintii mei vin zilnic si stau cam 10 ore. Presedintele vrea sa-i puna la intretinere desi i-am explicat ca ei locuiesc in alta parte si acolo isi platesc la zi cotele la intretinere.

Este drept ce vrea presedintele sau eu am dreptate cand ii spun ca ceea ce face constituie un abuz.

Ce trebuie facut pentru rezolvarea acestei probleme? In acest caz se gasesc toate bonele care sunt angajate sa vada de copii minori. Ar trebui sa fie puse toate bonele la intretinere?