avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 295 soluții astăzi
Forum Activitate alexandrabz

Activitate alexandrabz

Pentru amenzile de circulatie se poate face oprire pe alocatia sau indemnizatia copilului?
Răspuns la discuția indemnizatie
multumesc din suflet pentru raspuns.As avea totusi vre-o posibilitate sa platesc din urma?Dar daca tatal copilului detine o firma srl-d la care este angajat din august 2015 dar are datorii la anaf poate lua indemnizatie de crestere? Sau trebuie mai intai sa plateasca datoriile firmei? Si tinand cont
Discuție indemnizatie
In Iunie 2015 mi-am dat demisia de la firma unde am lucrat.Si am mai lucrat aprox 1 luna in alta parte.In martie 2017 ar trebui sa nasc.Intrebarea mea este tinand cont ca acum se i-au in calcul 12 luni muncite in ultimii 2 ani este daca as putea sa ma-s angaja la firma prietenului meu pana nasc s-ar strange lunile sa beneficiez de indemnizatie?
nefiind casatorita cu tatal copilului cum poate recunoaste acesta copilul dupa nastere? mentionez ca momentan e plecat din tara si o sa revina cam la o luna dupa nasterea copilului
Soacra mea are de primit o sulta de la fratele sau in urma dezbaterii unei mosteniri.Care sunt modalitatile prin care o poate primi?
multumesc pentru raspuns
Buna ziua.As avea doua intrebari. Daca nu sunt casatorita cu tatal copilului ar putea acesta sa primeasca indemnizatia de crestere?
Si daca da,daca avem unele datorii la anaf , obligatii fiscale restante( 3300 lei) la firma srl-d pe care o detinem impreuna,suntem asociati,el este angajat la aceasta firma ,ar putea afecta primirea indemnizatiei?
multumesc