avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 762 soluții astăzi
Forum Activitate butnar11

Activitate butnar11

Răspuns la discuția accident
butnar11 a scris:

Buna ziua,
Aveam autoturismul parcat in fata firmei la care lucram si un coleg mi-a lovit masina cu autoturismul sau plecind de la locul accidentului.Am ajuns la intelegere de a plati pagubele fara a anunta organele de politie sau a apela la polita RCA in timp de 3-4 zile.A trecut perioada de timp si colegul meu nu a mai dorit sa-mi plateasca pagubele produde in acel evenimeat ,punandu-ma in situatia pe a apela la politie.La polite am ramas si eu fara permis timp de 30 zile pentru neanuntarea accidentului#-o in 24ore.
Este normal sa raman si eu fara permis atata timp cat masina mea era parcata ?
Multumesc!



A trecut 30 zile de la plangerea facuta la politie si nici macar nu la chemat pe individ .Dupa ce am mai dat un telefon la Politia din localitatea respectiva sa vad ce sa rezolvar ,a doua zi am primit acasa anstiintare pentru retinerea permisului meu ptr 30 zile dar celalalt circula bine mersi an continuare.A mai trecut anca 8 zile si nimic.Cum trebuie sa procedez!!!!!!!!!!
Discuție accident
Buna ziua,
Aveam autoturismul parcat in fata firmei la care lucram si un coleg mi-a lovit masina cu autoturismul sau plecind de la locul accidentului.Am ajuns la intelegere de a plati pagubele fara a anunta organele de politie sau a apela la polita RCA in timp de 3-4 zile.A trecut perioada de timp si colegul meu nu a mai dorit sa-mi plateasca pagubele produde in acel evenimeat ,punandu-ma in situatia pe a apela la politie.La polite am ramas si eu fara permis timp de 30 zile pentru neanuntarea accidentului#-o in 24ore.
Este normal sa raman si eu fara permis atata timp cat masina mea era parcata ?
Multumesc!