avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 295 soluții astăzi
Forum Activitate Nicoletamoise1

Activitate Nicoletamoise1

Răspuns la discuția Impartire mostenire
Va multumesc mult pentru raspuns.
Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati cum trebuie sa procedez in urmatoarea situatie.
Suntem doua surori. Suntem mostenitoarele unui apartament, succesiunea fiind facuta. Sora 1 locuieste in apartamentul mai sus mentionat de ani buni.
Acum sora 2 isi doreste jumatatea de drept din apartament. In urma discutilor pe cale amiabla am decis ca sora 1, ce locuieste in apartament, sa ma despagubeasca. Doresc sa stiu care este procedura pentru a putea apela la o instanta judecatoareasca, intrucat aceasta nu doreste sa imi acorde jumatate din suma apartamentului ci doar 1/4, spunandu-mica nu are de unde si nici nu vrea sa vanda acel apartament invocand tot felul de motive.
Multumesc.
Multumesc mult.

O zi buna!
Buna ziua,

Ma puteti ajuta si pe mine cu un model de contract prestari servicii pentru firma de curatenie din punct de vedere SSM.
Stiu ce articole sunt necesare din punct de vedere al legislatiei insa nu stiu cum sa formulez astfel incat sa fie totul bine punctat si cat mai la obiect.

Va multumesc.



Buna ziua. Avem o angajata noua. In fisa SSM aceasta trebuie sa declare cat timp face pana la locul de munca si invers dar si adresa de unde pleaca cat si alte detalii , cum ar fi mijloacele de transport si cateva repere.
Intrebarea mea este urmatoarea.
Cum procedez daca persoana respectiva locuieste la o alta adresa si nu la cea din buletin si nu are viza de flotant.
Multumesc.
Va multumesc pentru raspuns!
Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns.
Ce articole de SSM(protectia muncii) ar trebuii sa introduc in contractul de prestari servicii al unei firme de curatenie.

Multumesc