avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 509 soluții astăzi
Forum Activitate Gadigav

Activitate Gadigav

Răspuns la discuția termene de judecata
Si cum pot afla daca a fost comunicata contestatia?
Răspuns la discuția termene de judecata
De la comunicarea contestatiei nu au termen 10 zile pentru depunerea intampinarii? Daca a trecut termenul de depunerea intampinarii?
Am o intrebare: au trecut 31 de zile de cand am depus contestatie la executare si nu am primit nimic nimic. Pe site nu da nici un termen spune ca nu exista informatii. Ce trebuie sa fac?Unde sa ma adresez? De unde stiu daca a trecut termenul de depunerea intampinarii din partea intimatului?
Răspuns la discuția Va rog Ajutor!
Apelez iar cu o intrebare: au trecut 31 de zile de cand am depus contestatie la executare si nu am primit nimic nimic. Pe site nu da nici un termen spune ca nu exista informatii. Ce trebuie sa fac?Unde sa ma adresez? De unde stiu daca a trecut termenul de depunerea intampinarii din partea intimatului?
Răspuns la discuția Va rog Ajutor!
Multumesc pentru raspuns
Răspuns la discuția Va rog Ajutor!
Care este termenul de depunerea intampinarilor? Presupun ca este un termen in ...... zile, ca doar nu or avea dreptul sa depuna peste 6 luni. Multumesc
Răspuns la discuția Va rog Ajutor!
Revin cu o intrebare. Am facut contestatie pe 7 februarie, cerand creditorului, executorului sa faca dovada mai multor instiintari conform contractului de credit si pana azi 23.02. nu am primit nimic. Care este timpul de solutionare ale acestor contestatii? Multumesc
Dacă fac contestație la executare trebuie să plătesc vreo taxa? Și dacă da unde și cât? Mulțumesc
Răspuns la discuția Va rog Ajutor!
Domnule avocat, legal trebuiau sa ma instiinteze intr-un fel ?
Răspuns la discuția Va rog Ajutor!
Domnu avocat, eu nu am semnat nici un contract cu noua denumire a creditorului, care are alta adresa cu alt CUI.estea fel nr de contract și data. Este corect? As putea sa contest legandu- mă de acest aspect, printre altele? Mulțumesc.