avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 205 soluții astăzi
Forum Activitate Icaica

Activitate Icaica

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri. Am zis sa nu ma grabesc cu divortul ca am doi copii mici si sa nu fie o trauma pentru ei, sa o iau pe alta cale dar, incerc prin consiliere in cuplu poate se va imbunatati ceva. Doamne ajuta.
Cum oblig tatal dar fara divort la asumarea financiara in cresterea si educarea copiilor minori. Nu participa nici la cresa respectiv gradinita si nici la alte cheltuieli cu alimentatia...
Răspuns la discuția Divort cu copii minori
Multumesc
Buna seara, avem doi copii minori de 1 an si jumatate si 3 ani si jumatate si vrem sa divortam dar el este speriat ca nu o sa mai fie langa copii. Din contra, nu vreau sa se distanteze de ei dar in preajma lui toti ne certam, sunt discutii nesfarsite si nu avem liniste in casa. Casa este pe numele meu inainte de casatorie prin credit Prims Casa si un credit de nevoi personale facut in timpul casatoriei tot pe numele meu. Copii raman la mama amandoi cu custodie comuna in locuinta mamei ca e pe numele meu? Nu vreau sa mi separe. Se imparte si rata creditului prima casa sau trebuie sa-i platesc o suma? Si cum se procedeaza cu vizitele? Multumesc