avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 565 soluții astăzi
Forum Activitate Alina.1989

Activitate Alina.1989

Răspuns la discuția Caz penal dare de mita
Ok multumesc frumos .o zi buna va doresc!
Răspuns la discuția Caz penal dare de mita
Deci tot raspuns la intrebare nu am .... avocatul poate face cerere sa i se prezinte la detinut rechizitoriul?
Răspuns la discuția Caz penal dare de mita
Va multumesc foarte mult ,insfarsit m-am lamurit , deci eu va trebui sa rog avocatul sa inainteze o cerere pentru a i se prezenta rechizitoriul detinutului? .chiar stiti sa vb si sa da-ti explicatii corecte.va multumesc din suflet.
Răspuns la discuția Caz penal dare de mita
2##2/###/2017
Răspuns la discuția Caz penal dare de mita
Da .da la tot
Răspuns la discuția Caz penal dare de mita
Da asta am realizat si eu acum ca nu suntem informati corect ... problema e acum cu rechizitorul care e intocmit si care nu i-a fost prezentat detinutului si ce se poate face in acest sens
Răspuns la discuția Caz penal dare de mita
Rechizitoriul este intocmit de mai bine de o luna ... asa ne-a spus avocatul ... problema este de ce nu il prezinta avocatul nu ne da nici o explicatie
Răspuns la discuția Caz penal dare de mita
Deci inca nu i-a fost prezentat ... in cat timp trebuie prezentat? Si ce se poate face in acest sens ? Poate sa faca avocatul o cerere?
Răspuns la discuția Caz penal dare de mita
Da are avocat ales... deci avocatul trebuia sa faca demersul pentru a primi rechizitoriul?
Răspuns la discuția Caz penal dare de mita
Multumesc frumos deci nu tine de instanta sa il prezinte in acel termen de 25 de zile? Avocatul trebuia sa faca asta de la inceput nu? De cand a iesit din arestul preventiv ?