avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 613 soluții astăzi
Forum Activitate Flori0502

Activitate Flori0502

Discuție Divort
Buna ziua as dorii sa intentez și eu divorțul cu soțul meu și aș avea nevoie de modelul unei cereri.specific că nu avem copii împreună ,nu am locuit la aceiași adresa deoarece el locuiește în Italia iar eu in Romania ,
.motivul divorțului este distanta . El nu vrea să revină în țară
Multumesc .sunt insarcinata si in luna mai o sa nasc as dori sa stiu care va fi valoarea indemnizatiei de crestere a copilului daca brutul meu pe cartea de munca este de 2080 ron de la 1 ianuarie 2018?
Imi puteti da un raspuns??
Vreau sa stiu daca vom primi mai putini bani ca inainte !
As dorii sa stiu daca Sa modificat legea concediului medical pentru gravide?
Buna ziua sunt insarcinata in luna mai o sa nasc as dori sa stiu care va fi valoarea indemnizatiei de crestere a copilului daca brutul meu pe cartea de munca este de 2080 ron de la 1 ianuarie 2018?
Buna ziua sunt insarcinata in luna mai o sa nasc as dori sa stiu care va fi valoarea indemnizatiei de crestere a copilului daca brutul meu pe cartea de munca este de 2080 ron de la 1 ianuarie 2018?
Buna ziua, sunt angajata de 1 an . In urma cu o luna am aflat ca sunt insarcinata . Ieri findca mia fost rau nu am putut merge la munca mi-am anuntat angajatorul dimineata ca nu pot ajunge iar acesta ma sunat si mi-a zis ca imi inchide contractul de munca ,el stiind ca eu sunt insarcinata. Intrebarea mea este "Pot fi concediata?"