avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 596 soluții astăzi
Forum Activitate MuncaciuDaniel

Activitate MuncaciuDaniel

Răspuns la discuția Cine depune declaratia 600 ?
Banii i au intrat in cont , printr un testament, cu anumite clauze contractuale. Probabil ca daca sunt imputernicit pe cont, si copilul ma imputerniceste sa merg eu. Absurd oricum, sa plateasca un copil de 2 ani CASS
Buna ziua, copilul meu are un depozit bancar cu suma de 1000000 ron. Astfel el a avut o dobanda in 2017 ,undeva la 25000 ron, deci trebuie sa depuna declaratia 600. Are 2 ani si 4 luni. Il trimit la ANAF sa si depuna declaratia? Va fi amendat? Nu amenda e problema ci ideea in sine, la 2 ani sa ti dea anaf ul amenda. Multumesc
Buna ziua, detin in teren agricol, extravilan cu s = 3700 mp, intabulat. Acesta se afla la limita intravilanului, exact vecin cu intravilanul pe toata lungimea terenului cca 80 m. Practic sunt dupa ultima casa si curte pe o ulita pietruita. Am drum de acces pe un front de 50 m. Drumul este pe harti si continua si dupa mine. Am contract cu electrica la teren. Sunt inclus in extinderea P.U.G . care este in lucru, insa mai dureaza. Pot obtine un acord de principiu in acest sens si o HCL , cum ca sunt inclus in extinderea P.U.G. Acuma, doresc constructia unei case de vacanta, max 100 mp, p+m pe o placa de beton, fara adancime. In CU de la CL Cluj, ma obliga la realizare PUZ si trecere in intravilan a suprafetei, ceea ce imi implica costuri echivalente cu jumatate din constructie, timp si drumuri multe. Am alta posibilitate de realizare legala a constructiei? Multumesc