Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Cine depune declaratia 600 ?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Cine depune declaratia 600 ?

Buna ziua, copilul meu are un depozit bancar cu suma de 1000000 ron. Astfel el a avut o dobanda in 2017 ,undeva la 25000 ron, deci trebuie sa depuna declaratia 600. Are 2 ani si 4 luni. Il trimit la ANAF sa si depuna declaratia? Va fi amendat? Nu amenda e problema ci ideea in sine, la 2 ani sa ti dea anaf ul amenda. Multumesc
Asa cum ati trimis copilul singur sa-si faca contul bancar!
Banii i au intrat in cont , printr un testament, cu anumite clauze contractuale. Probabil ca daca sunt imputernicit pe cont, si copilul ma imputerniceste sa merg eu. Absurd oricum, sa plateasca un copil de 2 ani CASS
MuncaciuDaniel, utilizator