avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 113 soluții astăzi
Forum Activitate Cata B

Activitate Cata B

Discuție Drept de autor
Buna ziua! De ceva vreme lucrez la niste poezii pentru cei mici si materiale de lucru. Am postat cateva, dar din pacate multe persoane îmi iau materialele/poeziile, îmi sterg numele si îsi trec numele lor sau le folosesc în diferite scopuri. Multe persoane îmi cer materialele pentru a lucra cu cei mici, dar nesimtirile unora, ma fac sa nu le mai postez/dau. Ce pot face? Cineva mi-a mai spus despre dreptul de autor, dar nu stiu pasii, ma poate ajuta cineva? Multumesc anticipat!
Răspuns la discuția Inchidere punct de lucru.
Multumesc! O zi linistita!
Buna ziua! Imi puteti spune care sunt pasii pentru inchiderea punctului de lucru? Multumesc! O zi linistita!
Buna ziua,
Este vorba despre o societate cu codul CAEN 8552. Ce acte vor fi cerute de cei care vin in control de la
Garda de mediu? Multumesc anticipat. O zi buna.
Buna seara! Ma poate ajuta cineva cu un model de contract de prestari servicii pentru un atelier de engleza,creatie?
Multumesc!
Răspuns la discuția Autorizatii, avize cod CAEN 8552
Este vorba despre un atelier pentru copii in limba engleza, trebuie autorizarea sanitara?
Multumesc!
Buna ziua! Pentru un S.R.L cod CAEN 8552 sunt necesare autorizatii/avize suplimentare in afara de cea emisa de Registrul Comertului in urma declararii spatiului unde va fi punctul de lucru?Daca da, care sunt acestea?
Multumesc!
Buna seara! La un SRL, activitate principala 8552, administratorul va tine activitatile in engleza cu copiii, trebuie sa isi faca un contract ca va desfasura el activitatile? Multumesc!
Buna ziua! Care sunt demersurile dupa semnarea contractului de inchiriere unde se va desfasura activitatea? Trebuie sa merg la Registrul comertului unde s-a infiintat societatea comerciala?
Multumesc!
Răspuns la discuția Contract de comodat
Multumesc mult!