avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 478 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Contract de comodat
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Contract de comodat

Buna seara,
Nu gasesc contractul de comodat al firmei (SRL). Se poate face cererea online la ONRC? Daca nu se poate, trebuie sa merg la ONRC din judetul unde am infiintat firma? Cat ar fi taxa pentru eliberarea unei copii a comodatului?
Multumesc mult!
Cel mai recent răspuns: Cata B , utilizator 22:10, 13 Februarie 2018
Buna seara.
Pt. ambele variante trebuie sa completati: cerere-comanda eliberare acte, formulat tip onrc.
Pentru copii certificate se completează formularul, bifat la pct. 3.6, în concordanţă cu scopul pentru care este solicitat.
Tarif conform H.G. nr. 962/2017: 4 lei, la care se adaugă 0,2 lei/pagină

Pentru copii se completează formularul, bifat la pct. 3.6, eliminând sub semnătură și nume în clar, cuvântul "certificate".
Tarif conform H.G. nr. 962/2017: 0,2 lei/pagină

Modalităţi de acces la informaţii:

- la ghişeu – oficiile registrului comerţului de pe lângă tribunale
- prin poștă
- online, necesită semnătură electronică


Ultima modificare: Marți, 13 Februarie 2018
Raluca Iliescu, Avocat
Multumesc mult!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cine imi elibereza o copie dupa actul constitutiv? Unulsingur Unulsingur Sunt asociat intr-o firma, nu am primit actul constitutiv la infiintare iar adminiatratorul nu vrea sa-mi dea o copie. Cine imi elibereza o copie dupa actul ... (vezi toată discuția)
Pasi de urmat dupa obtinerea certificatului constatator de la orc onimada onimada Care sunt pasi de urmat dupa obtinerea certificatului constatator de la Orc pentru a incepe activitatea la un punct de lucru? (vezi toată discuția)
Act constitutiv societate dizolvata ContSters100701 ContSters100701 Buna ziua. As dori sa ma ajutati in problema pe care o am .Am nevoie de actul constitutiv al unei societati dizolvate in urma cu 5 ani.De unde il pot ... (vezi toată discuția)