Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Contract de comodat
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Contract de comodat

Buna seara,
Nu gasesc contractul de comodat al firmei (SRL). Se poate face cererea online la ONRC? Daca nu se poate, trebuie sa merg la ONRC din judetul unde am infiintat firma? Cat ar fi taxa pentru eliberarea unei copii a comodatului?
Multumesc mult!
Buna seara.
Pt. ambele variante trebuie sa completati: cerere-comanda eliberare acte, formulat tip onrc.
Pentru copii certificate se completează formularul, bifat la pct. 3.6, în concordanţă cu scopul pentru care este solicitat.
Tarif conform H.G. nr. 962/2017: 4 lei, la care se adaugă 0,2 lei/pagină

Pentru copii se completează formularul, bifat la pct. 3.6, eliminând sub semnătură și nume în clar, cuvântul "certificate".
Tarif conform H.G. nr. 962/2017: 0,2 lei/pagină

Modalităţi de acces la informaţii:

- la ghişeu – oficiile registrului comerţului de pe lângă tribunale
- prin poștă
- online, necesită semnătură electronică

Raluca Iliescu, Avocat
Multumesc mult!