avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 787 soluții astăzi
Forum Activitate Adrian Pana

Activitate Adrian Pana

Dupa un concediu medical de 273 de zile, angajatorul mi-a spus ca nu mai are loc liber ( masina libera) si nu poate sa ma mai primeasca la servici. Vrea sa-mi scriu demisia. Ce solutie am in aceat caz......va multumesc.
Buna ziua. Am suferit un accidenr de munca in Octombrie 2017, sunt in concediul medical pana in iulie 2018. Problema este ca angajatorul nu mai vrea sa plateasca CM si nu a declarat accidentul la ITM. A fost o intelegere verbala ca va plati CM pana la vindecarea mea dar sa nu declar modul cum mi-am fracturat piciorul. Ce solutii am sa pot beneficia de CM chiar daca el nu vrea sa mai plateasca si ce demersuri pot face in aceste conditii.
Răspuns la discuția Plata concediul medical
Am avut fractura platou genuchi stang cuminutiv+ autogrefa din soldul stang. A fost accident in timpul muncii. Angajatorul nu a anuntat ITM-ul si a promis ca pe toata durata convalescentei va plati salariul. Accidentul si opetatiile au fost in Octombrie 2017. Am avut concediul medical 183 zile cu prelungire de 90 zile. Cred ca trebuie sa merg si la ITM
Răspuns la discuția Plata concediul medical
Am avut fractura platou genuchi stang cuminutiv+ autogrefa din soldul stang. A fost accident in timpul muncii. Angajatorul nu a anuntat ITM-ul si a promis ca pe toata durata convalescentei va plati salariul. Accidentul si opetatiile au fost in Octombrie 2017. Am avut concediul medical 183 zile cu prelungire de 90 zile. Cred ca trebuie sa merg si la ITM
Răspuns la discuția Plata concediul medical
Va multumesc mult. O sa merg la CAS sa fac o sesizare. O zi frumoasa....
Buna ziua, o intrebare la dvs.. Angajatorul nu vrea sa-mi mai plareasca concediul medical pe motiv ca nu mai are bani. Ce solutie legala am ?