avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 544 soluții astăzi
Forum Activitate Dorinaelena@991.com

Activitate Dorinaelena@991.com

3 din 3 utilizatori consideră
acest răspuns util
Vă multumesc din suflet pentru sfaturile si timpul acordat. Cu siguranta se va adapta usor..vorbeste deja engleza,franceza si greaca la nivel mediu+. Vi auguro una splendida serata
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Mama nu lucrează ,nu a mai lucrat niciodata si din pacate nu are nici dorința de a se întreține asa cum ar fi normal. De aceea eu voi face ce va fi mai bine pentru copilul meu. La nevoie il iau cu mine si renunț la toate celelalte lucruri. Mai bine întrețin unu decat trei. O solutie voi gasi doar ca voiam să stiu dacă hârtiile de la western union sunt acceptate ca probă in tribunal. Lucrurile bune tin sa cred ca se efectuează pe cale legală
Casa apartine concubinului . Mama nu detine locuinta proprie,in momentul in care îmi iau băiatul de acolo ar trebui să mă ocupau de ea,practic sa o întrețin eu.
Am un copil minor lăsat in grija mamei dar fara procură si mama traieste in concubinaj cu un bărbat de mai bine de 3 ani. Am cumparat lucruri din strainatate si am purtat in casa lor...in plus sunt obligată
lunar sa plătesc suma de 100-150€pentru ca băiatul meu locuiește in casa lor. Acum portile sunt închise..copilul si mama dorm pe la vecini...actele si toate bunurile sunt sechestrate in casa. Voi mai putea recupera ceva?...copilul va mai putea avea un acoperis deasupra capului si dreptul la libertate,educatie,întreținere etc? Multumesc anticipat.