avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 705 soluții astăzi
Forum Activitate Constanta27

Activitate Constanta27

Buna ziua, în urma unei tamponari sa soldat cu reținerea parisului pt 90 de zile . În momentul respectiv unul dintre polițiști ne-a spus că dacă se da un examen de reexaminare se ia doar pt 1 luna. Examenul a fost dat dar fara nici o urmare. Intrebarea este ,ce putem face pt ca luna care a stat fara permis să se ia în considerare și să se scadă din astea 90 de zile!
Buna ziua, eu sunt luată în spațiu de soțul meu in casa pe care o deține cs urmare a moștenirii, pentru a avea aceeași adresă. Dacă vreau să îi fac permis de ședere pentru mama mea , cetateana altei tari non UE, cum ar trebui sa procedez? o poate lua soțul si pe ea in spatiu sau trebuie să dețin eu un imobil ? Va multumesc
Buna ziua, am.o intrebare si anume, în urma demisionarii , din anumite motive, asigurarea este valabilă inca 3 luni ulterior . Sunt însărcinată și vreau sa stiu daca dupa aceste 3 luni trebuie să îmi fac o coasigurare pentru a rămâne asigurata si a putea beneficia de reteta compensata de care am.nevoie pe tot parcursul sarcinii. Va multumesc
Răspuns la discuția Indemnizatie crestere copil
Va multumesc. Vreau să-mi dau demisia pt ca mare treaba nu fac la munca si imi.vine greu acum iarna sa ma deplasez ca stau destul de departe si pt binele celui mic mai bine renunț si stau linistită
Buna ziua, as vrea sa stiu, daca imi dau demisia acum fiind însărcinată în 4 luni, dar la locul actual de munca am lucrat 1 an (august 2017-august 2018) si respectiv 3 luni pana in prezent, pot beneficia de indemnizatie?
Va multumesc
Bună ziua, am o intrebare referitor la obținerea permisului de ședere în România: daca o persoana isi cumpara un apartament in Romania deci depinde proprietar de imobil. Ca urmare persoana in cauza poate primi.permis de ședere? Va mtumesc