avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 173 soluții astăzi
Forum Activitate RobertChristian

Activitate RobertChristian

Buna seara! Amenzile si taxele locale pe persoana fizica sunt considerate informatii cu caracter personal? Inspectorul de la taxe si impozite a comunicat amenzile mele unei persoane si au fost publicate intr-un live pe facebook. Se poate depune o plangere in acest sens? Am salvat live-ul respectiv. Multumesc!
Buna ziua, nu stiu exact daca exista vreun proces verbal conform caruia mi s-a scazut nota la purtare, dar voi merge la scoala si voi solicita informatii. Multumesc mult pentru indrumare!
Buna ziua, as vrea sa particip la concursul de admitere desfasurat de scoala de agenti de politie. Problema mea este ca din cauza absentelor media mea la purtare este 8,75. Avand in vedere ca media minima acceptata de MAI este 9,00, as fi eliminat din start. As vrea sa stiu daca exista vreo solutie din punct de vedere legal, daca pot contesta media la purtare avand in vedere ca mi-a fost scazuta din cauza absentelor si dupa starea dirigintei, fara sa se tina cont de regulamentul intern. Am solicitat catre Ministrul Afacerilor Interne o derogare, insa a trecut deja un an si nu am primit niciun raspuns. M-ar interesa daca pentru mine mai exista vreo sansa sa pot participa la concursul de admitere. Va multumesc anticipat!